UX/UI Dizainas

UX (angl. User Experience) ir UI (angl. User Interface) dizainas – tai dvi tos pačios monetos pusės, kurių tikslas – sukurti optimalią ir patogią vartotojo sąveiką su skaitmeniniu produktu.


UX dizainas

daugiausia dėmesio skiria naudotojo patirčiai naudojant gaminį. Tai procesas, kurio metu projektuojama ir gerinama naudotojo ir visų įmonės aspektų sąveikos kokybė. UX dizaineriai tiria naudotojų elgseną, poreikius ir motyvus, analizuoja, kaip produkto patogumas ir prieinamumas veikia naudotojo patirtį. Pagrindinė UX užduotis – užtikrinti, kad naudojimasis svetaine, programėle ar žiniatinklio paslauga būtų kuo patogesnis ir intuityvesnis.

UI dizainas

tai naudotojo sąsajos projektavimas, apimantis visų elementų, su kuriais sąveikauja naudotojas, dizainą: mygtukų, piktogramų, šriftų, spalvų schemų ir puslapių išdėstymo. Naudotojo sąsaja užtikrina estetinį produkto patrauklumą, jo vizualinį pateikimą ir emocinį suvokimą. Vartotojo sąsajos dizaineriai atidžiai apsvarsto kiekvieną vizualinį elementą, siekdami užtikrinti, kad gaminį būtų ne tik lengva naudoti, bet ir malonu akiai.


Efektyvaus UX ir gražaus UI dizaino derinys padeda sukurti produktus, kurie ne tik išsprendžia naudotojų problemas, bet ir suteikia jiems malonumą iš naudojimo proceso. Mūsų įmonėje daugiausia dėmesio skiriame abiem dizaino aspektams, kad užtikrintume, jog mūsų klientai gautų produktus, kurie pranoksta jų lūkesčius tiek funkciniu, tiek estetiniu požiūriu.